Uczestnicy kursów MBSR

Kurs MBSR zdecydowanie podniósł poziom świadomego przeżywania tego co się dzieje: emocji, reakcji, zachowań, sposobu myślenia i ich wpływu na to się ze mną dzieje.W trudnych sytuacjach potrafię teraz bardziej niż do tej pory stanąć "z boku" i spojrzeć z dystansu na to co się ze mną dzieje i w związku z tym podejmować bardziej konstruktywne decyzje. Dostrzegam to zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Jestem spokojniejsza, zdecydowanie bardziej pozytywnie podchodzę do tego co się dzieje i "przydarza". Polepszyły się moje relacje z innymi, przywiązuję teraz do nich większą uwagę, jestem bardziej uważna na innych.Żyję jakoś tak wolniej, spokojniej, świadomiej - choć w takim samym fizycznym "pędzie" jak do tej pory. To bardzo ciekawe i budujące doświadczenie.
Magda

Tylko kurs MBSR daje możliwość odczuć to, czego nie da się w żaden sposób opisać słowami. Słowa stają się zbędne. Zostaje zaskoczenie, ciekawość, równowaga i spokój. Tylko ja mogę podjąć decyzję otwarcia się na nowe doświadczenie i wyciągnięcia maksimum efektów z codziennych czynności...dla siebie. Warto. Polecam.
Gosia

 

Jako efekt programu MBSR zauważyłam : wewnętrzne uspokojenie, odwoływanie się w trudnych chwilach do medytacji i uważności. Najważniejsze na kursie było dla mnie Poznanie technik medytacyjnych, elementów jogi, zwrócenie uwagi na uważność w codziennym życiu.
Basia

 

Po kursie MBSR zauważyłam u siebie kilka zmian : pogłębiony oddech, lepsze czucie ciała, chwile gdy myślę o oddechu, chwile skupienia na danej chwili.
Ewa

 
Uczestnicy o programie Uważność w szkole .b

Ania

Bardzo cenne są dla mnie momenty, gdy mogę obserwować swoje reakcje. Łatwiej mi zauważać chwile, gdy pojawiają się moje negatywne myśli i niekoniecznie iść za nimi. Mam poczucie większego spokoju (takiej „ciężkości” w środku) przez te ostatnie tygodnie (a działo się bardzo dużo zaskakujących i czasem bardzo trudnych rzeczy – takich obciążających emocjonalnie). 

 

Joanna

Ciągle mnie uważność interesuje a kolejne poziomy są coraz bardziej wciągające, medytacja idzie mi coraz lepiej. Jestem spokojniejsza, być może mam większą świadomość że mogę sama jednak wpływać na poziom stresu czy lepsze samopoczucie czy jakość moich myśli.

 

Ania

Głównie uczę się odpuszczać sobie perfekcjonizm, który jest moją zmorą. Atmosfera akceptacji podczas kursu jest dla mnie bardzo sprzyjająca. Za każdym razem, gdy poczuję, że to jest ok, gdy coś mi nie wychodzi (dziękuję za wsparcie!!!), to czuję, że coś we mnie odpuszcza i mogę pójść krok dalej. Ciągle mam przed oczami scenkę na temat trudności. To był niezwykle ważny moment kursu dla mnie. Nadal wydaje mi się, że „taniec” wymaga pewnej odwagi i siły, by zrobić choć pierwszy krok, nie dając się porwać. Bardzo tej umiejętności życzę uczestnikom kursu i sobie :))

Tamara

Uczę się WOLNO jeść, WOLNO CZYTAĆ książki, uważnie spacerować i cieszyć się z rzeczy zwykłych.

  

Uczestnicy o szkoleniach komunikacji NVC

Na warsztatach Ewy zrozumiałam, jak ważny jest sposób dobierania słów w celu rzeczywistego porozumienia się z drugim człowiekiem. Mogłam nie tylko poznać podstawy porozumiewania się (NVC) ale także nauczyłam się stosować ją w praktyce.
Bożena N. Włodawa

 

Wcześniej PBP wydawało mi się bardzo skomplikowane, ale teraz słyszałam jak Ewa mówi „językiem bez przemocy” i pozwoliło mi to uwierzyć, że jest to możliwe. Zrozumiałam także, że empatia to przede wszystkim uważne słuchanie, a nie udzielanie rad, użalanie się nad sobą czy drugą osobą.
Aleksandra W.

 

Walorem spotkania były konkretne przykłady z pracy w szkole lub z życia, a nie wydumane teorie profesorskie. Tematy poruszone na prezentacji pomogą poprawić relacje nauczyciel-uczeń. Jestem zmotywowana do wprowadzenia empatycznej komunikacji w życie. Na skali 1-10 daję 15!
Joanna M. Warszawa

 

Warsztat był znakomitym uzupełnieniem książki Rosenberga. Zobaczyłam potrzeby wielu moich bliskich, wcześniej ich nie dostrzegałam.
Jowita L.

 

Warsztaty uświadomiły mi, jak ważne jest odkrycie, nazwanie i wypowiedzenie własnych uczuć. Dwa dni to za mało. Trzeba nam więcej!
Agnieszka Sz., Warszawa

 

To były moje kolejne warsztaty u Ewy. Omawiane tematy otwierały się przed nami jak wachlarz – wielki szacunek dla ludzi, takt i cierpliwość. Bardzo dziękuję.
Karolina K.

 

Mogłam tak naprawdę poznać siebie, określić potrzeby, których do tej pory nie umiałam nazwać. Wiem dlaczego targały mną różne uczucia! Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnego prowadzenia Ewy. Wrażenie na mnie zrobiła jej ogromna empatia i precyzja.
Joanna z Warszawy

 

Jestem Ewie za te zajęcia bardzo wdzięczna, widzę szansę na skuteczne ulepszenie kontaktów z innymi. Jestem wręcz szczęśliwa. Ewa zrobiła na mnie wrażenie osoby niebywale kompetentnej, ciepłej i łagodnej, jej empatia motywuje do współpracy.
Jola B, Konin

 

Ewa szybko nawiązała kontakt ze słuchaczami i potrafiła zainteresować tematem. Wszystkie ćwiczenia bardzo mi się podobały. Część teoretyczna została przekazana bardzo ciekawie. Podobało mi się, że zaangażowane były słuch, wzrok i działanie.
Danuta L.

 

Te warsztaty uświadomiły mi, że człowiek może rozwijać się przez całe życie. Jestem w pełni usatysfakcjonowany. Nie wyobrażam sobie, żeby można było to lepiej zrobić.
Olaf H.

 

Zaimponował mi Ewy spokój, rozwaga i umiejętność dobierania słów. Spotkanie pozwoliło mi uświadomić sobie znaczenie nazywania uczuć i docierania do potrzeb.
Dorota L., Katowice

 

Konkretne techniki, których się tu nauczyłem pomogą mi w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
Wacław Z., Wrocław

 

Warsztaty wskazały mi drogę pracy nad sobą i dały nadzieję, że życie w mojej rodzinie będzie szczęśliwsze!
Katarzyna K., Kraków

 

Warsztat pozwolił mi na lepsze zrozumienie siebie i swoich błędów w komunikowaniu się z innymi.
Ewa S., Mława

 

Szczególnie cenię sobie „żywe przykłady” - odgrywanie ról pomaga zapamiętywać to, co najważniejsze.
Paulina D, Warszawa